Varróné Juhász Judit üzente 16 éve
István Halhóber üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
Nagy Tunde üzente 16 éve
M Imre üzente 16 éve
Azt hiszem Keresztes Ildikó hangja...köszönöm
Itt van pár sor még Hamvas Bélától, olvassátok, szeretettel:
Montaigne azt írja, hogy a szerelem senkit sem szokott megkérdezni. Akkor jön, amikor akar, és az embert kíméletlenül leteperi, mint az elemi erő. A barátsághoz beleegyezésre van szükség. Barátom csak az, akit szabadon választok magaménak. Igaz, hogy amikor már megvan, kényszer. Már nem tudok meglenni nélküle. „Il me semble n’etre qu”a demi” – úgy tűnik, hogy valaminek csak a fele vagyok. De még akkor sem teper le. Mindig szelíd és szenvedélytelen. Philia istennő minden isteni lény között a leggyengédebb. A szerető néha meg szokta érezni távollevő szerelmének örömét vagy baját, s néha el tudja találni kívánságát. A szerelemben kivételes, a barátságban ez a természetes. Mindig tudom és tudnom kell, hogy mi történik vele s mit gondol. Semmi sem maradhat rejtve sem előtte, sem előttem. De ez a barátságnak nem feltétele; az őszinteség nem előzi meg a barátságot. Ilyesmit csak az gondol, akinek a barátságról sejtelme sincs. Akit az istennő egybefűzött, arról lehull minden hazugság és maszk. Nem a barátság fakad az őszinteségből, hanem az őszinteség a barátságból. Először van Philia, s a többi az ő ajándéka.
Barátság csak ott keletkezhet, ahol két férfi egymás lényét nemcsak hogy épségben tartja, hanem saját Én-köréből a kettő körébe azért lép ki, mert tudja: ez az a hely, ahol barátjának épségén saját épsége megkettőződik. Egész csak egészen egészülhet ki. Ahogy az elnyomás végül az elnyomást is elnyomja. S ahogy a teljesség csak teljességen teljesülhet. Nyílt csak barátom nyíltságán lehetek, őszinte csak az ő őszinteségén. Barát az ő barátságán s ő az enyémen. Nincs hierarchia, rangsor, egymásután. Az értékek kölcsönös egyöntetűségének tökéletes elismerése. A barátok egyenlőek. Mert ahol vannak, ott nincs különbség. A hely, ahol élnek, túl van a versenyen. A barátság az egzisztencián nő és van és él és múlik. A barátság köre nem az életé, hanem a lété. A baráti kézfogás a magasabb világban való találkozás jele.
Montaigne beszél a görögök érintkezési formáiról, s azt mondja, ilyen volt: természetes, társadalmi, szerelmi és vendégi. De Philia sem a természetben, sem a társadalomban, sem a szerelemben, sem a vendégségben nincs. A barátság Philia.
hamvasbela.org
Kováts Lajosné üzente 16 éve
Bernáth Ilona üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
Nagyné Tánczos Ildikó üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
Szalai Tamásné üzente 16 éve
[Törölt felhasználó] üzente 16 éve
Köszönöm,hogy elküldted nagyon szép,de sajnos sok embernek semmit nem jelent és ez nagyon szomorú.Üdvözlettel és őszinte szeretettel azok felé akik ezt az összeállitást olvashatják.Puszillak:Anna
Polgárné Éva üzente 16 éve
Prohászka Béláné üzente 16 éve
Nagyon szép, egyetlen eggyel nem értek egyet. nincs az bűn, mert azért egy gyilkosnak nem lehet megbocsátani, akármennyire szeretük valaha. Vagy, ha valaki nagyon megbánt, szerintem. Azért vannak megbocsáthatatlan dolgok.
üdv. és köszönöm, hogy ennyi mindent küldtél, míg nem voltam.
Mindenkinek szép napot.
Mohácsiné Zsóka üzente 16 éve
Köszönöm Ági, nagyon szép gondolatok és a Kormorán szám is gyönyörű!!!
“Ha az ember szeret valakit, mindent könnyűnek talál. A Nap fényesebb, a virágok szebbek, az emberek jobbak.”
(Ramuz)
bukovics gabi üzente 16 éve
Tóth Zoltánné Erika üzente 16 éve